2013 m. sausio 11 d., penktadienis

16. Procesoriaus 80386 programinis modelis


Tikslai:
1.      Išmanyti 32 skilčių procesorių programinį modelį.
2.      Suvokti  32 skilčių procesorių komandų sistemų ypatumus.
Temos studijoms reikalingas laikas:  0,2 val. teorijos.

80386 procesoriaus yra pirmasis 32 bitų MP. Jis gali adresuoti 4 GB realios atmintinės ir 264 - 64 terabaitus (trilijonus) virtualios atmintinės.

Virtualios atmintinės operacinė sistema visus segmentus ir puslapius patalpina į didelę disko erdvę - swap area - pasikeitimo erdvę . Realioje (mažesnėje) atmintinėje saugomi tik dažniausiai naudojami segmentai ir puslapiai. Programos gali būti vykdomos pagal skirtingas operacines sistemas MS-DOS ir UNIX .

Jo programinis modelis yra tipinis visų 32 skilčių x86 procesorių šeimai. Tai leidžia įvesti 16 bitų programinę įrangą į 32 bitų sistemą . 386-to instrukcijas galima paskirstyti į 9 kategorijas :
  •  Duomenų perdavimo (data transfer),
  •  Aritmetinis (arithmetic),
  •  Perstūmimų ir rotacijos (shift/rotate),
  •  Darbo su eilutėmis (string manipulation),
  •  Darbo su bitais (bit manipulation)
  •  Valdymo perdavimo (control transfer),
  •  Aukšto lygio kalbos,
  •  Operacinės sistemos aprūpinimo (operating system support),


Procesoriaus valdymo (processor control).Kiekviena instrukcija yra vidutiniškai 3,2 baitų ilgio. 386-tas turi 16 instrukcijų eilę vidutiniškai 5 instrukcijoms saugoti. Operandai gali būti 8,16 ar 32 bitų ilgio. Kai vykdomos 86 - to ar 286 - to instrukcijos, operandai būna 8 ar 16 bitų ilgio.

16.2. Temos apibendrinimas
1. 80386 procesoriaus yra pirmasis 32 bitų MP.
2. Jis gali adresuoti 4 GB realios atmintinės ir 264 - 64 terabaitus (trilijonus) virtualios atmintinės.
3. Virtualios atmintinės operacinė sistema visus segmentus ir puslapius patalpina į didelę disko erdvę - swap area - pasikeitimo erdvę .
4. Realioje (mažesnėje) atmintinėje saugomi tik dažniausiai naudojami segmentai ir puslapiai. Programos gali būti vykdomos pagal skirtingas operacines sistemas MS-DOS ir UNIX .
5. Bendrieji registrai yra 32 skilčių.
6. Įvesti du papildomi segmentiniai registrai.
7. 386-to instrukcijas galima paskirstyti į 9 kategorijas : duomenų perdavimo (data transfer), aritmetinis (arithmetic), perstūmimų ir rotacijos (shift/rotate), darbo su eilutėmis (string manipulation), darbo su bitais (bit manipulation) valdymo perdavimo (control transfer), aukšto lygio kalbos Operacinės sistemos aprūpinimo (operating system support), procesoriaus valdymo (processor control).
8. Kiekviena instrukcija yra vidutiniškai 3,2 baitų ilgio.




Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Tinklaraščio archyvas

Etiketės